XXIII KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY DLA MŁODYCH POLAKÓW MIESZKAJĄCYCH POZA GRANICAMI KRAJU.

Jednym z patronów roku 2023 jest Paweł Edmund Strzelecki, polski podróżnik, geograf, geolog, badacz i odkrywca. Podczas swych licznych podróży odwiedził wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy. Był pierwszym Polakiem, który indywidualnie okrążył świat w celach badawczych. Niech barwne losy Strzeleckiego, jego ogromna ciekawość świata, wiara w naukę, dążenie do samodoskonalenia oraz wszechstronność będą inspiracją do stworzenia wspaniałych prac konkursowych.

Konkurs Literacki:
Temat konkursu dla wszystkich grup wiekowych: „Dziennik z podróży”.
Uczestnicy piszą dziennik, lub fragment dziennika z podróży faktycznie odbytej lub wymarzonej, na drugi koniec świata lub całkiem niedaleko, do miejsc rzeczywistych, albo całkiem fantastycznych krain.

Konkurs Plastyczny
Temat konkursu dla wszystkich grup wiekowych: „Mapa z podróży”.
Uczestnicy tworzą mapę dowolną techniką dopuszczoną w regulaminie. Może to być mapa krain rzeczywistych, albo całkiem fantastycznych, mapa z podróży odbytej np. w czasie wakacji, albo odbytej jedynie w wyobraźni.

Uczestnicy mają czas na przesłanie prac do 31 marca 2023.
Na laureatów czekają dyplomy i nagrody rzeczowe.
UWAGA: w konkursie mogą wziąć udział również dzieci i młodzież pochodzenia polskiego z Ukrainy, którzy w związku z wojną przebywają obecnie na terytorium Polski lub innych krajów.

W załączniku regulamin konkursów i karty zgłoszenia.
XXIII_LIT.Regulamin_i_karta_zgł.

XXIII_PLAST.Regulamin_i_karta_zgł.

About karolina.kwiecien@interia.pl

View all posts by karolina.kwiecien@interia.pl →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *