23-29 kwietnia 2019 w Lipsku spotkała się młodzież z Polski, Niemiec i z Grecji. Była to druga część projektu medialno-fotograficznego (pierwsza część odbyła się w październiku 2018 w Grecji). Tematem przewodnim był zdrowy tryb życia, zdrowa żywność i pozytywne myślenie. Przygotowano materiały, które opublikowano na stronie internetowej projektu pod adresem: https://fastfeetslowfood.jimdofree.com Poza częścią warsztatową uczestnicy wzięli udział w interaktywnym zwiedzaniu miasta, były zajęcia sportowe, wieczór przy bilardzie, warsztaty językowe i integracyjne i wiele innych atrakcji.
Opis projektu
23-29 kwietnia 2019 w Lipsku spotkały się 10-osobowe grupy młodzieży (oraz 2 instruktorów) z Polski (Kraków, Centrum Młodzieży), z Niemiec (Lipsk, Kindervereinigung Leipzig e.V.) i z Grecji (Thesaloniki, Sxedia stin Poli). Była to druga część projektu medialno-fotograficznego (pierwsza część odbyła się w październiku 2018 w Grecji). Niemal w 90 % byli to ci sami uczestnicy, którzy poznali się w czasie I części projektu. Młodzież została podzielona na trzy grupy: fotograficzną, filmową i redakcyjną. Tematem przewodnim był zdrowy tryb życia, zdrowa żywność i pozytywne myślenie. Wszystkie grupy przygotowały materiały, które zostały opublikowane na stronie internetowej projektu pod adresem: https://fastfeetslowfood.jimdofree.com Poza częścią warsztatową uczestnicy wzięli udział w interaktywnym zwiedzaniu miasta (w formie gry terenowej), w zajęciach z animacji językowej i w zajęciach integracyjnych. Ponadto mieli okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną na parkurze oraz na zajęciach z jogi, rozciągania i relaksacji. Organizatorzy przygotowali też dla uczestników inne niespodzianki: wieczór w klubie bilardowym oraz kolację w restauracji greckiej. Ostatniego wieczoru można było obejrzeć rezultaty warsztatów (film, zdjęcia, wywiady) i gry miejskiej oraz podsumować projekt. Każdy na zakończenie otrzymał „Youthpass” – dokument unijny, potwierdzający nabycie umiejętności i kompetencji dzięki udziałowi w zajęciach w ramach obu etapów projektu.
Współpraca trzech organizacji trwa już kilka lat. W 2015 roku odbył się projekt taneczny
w Lipsku, a w 2016 roku projekt teatralny w Krakowie. Ubiegłoroczny projekt w Grecji oraz ten ostatni w Lipsku nie są zakończeniem współpracy, gdyż zarówno uczestnicy jak
i instruktorzy wyrazili wielką chęć kontynuacji działań. Wstępnie ustalono, że kolejny projekt będziemy chcieli zrealizować w lecie 2020 roku w Polsce, dlatego jesienią tego roku będziemy pisać grant do Programu „Erasmus +”.
Projekt był dofinansowany przez Program Erasmus +
Galeria